wtorek, 8 marca 2016

Jak urządzić funkcjonalną kuchnię dla jednej osoby?

Osoby samotne zazwyczaj mieszkają w lokalach typu kawalerka. Takie mieszkania mają to do siebie, że występuje w nich bardzo mała kuchnia, często ciemna bez okna. Taką ciemną kuchnię najlepiej od razu przerobić na aneks. W małej kuchni konieczne będą meble na wymiar bo tylko dzięki nim można funkcjonalnie zabudować małą przestrzeń. Osoba samotna powinna zdać sobie sprawę z tego, że nie będzie użytkować kuchni tak intensywnie jak rodzina. Z tego względu nie trzeba mieć niezliczonej ilości sprzętów czy naczyń a co za tym idzie spokojnie wystarczy zabudowa meblowa od długości 3-3, 5 mb. Przy takiej zabudowie bez problemu zmieścimy wszystkie większe sprzęty typu zlew, piekarnik, okap, płyta i lodówka. Dla jednej osoby można kupić niską lodówkę, która zmieści się pod blatem. Płyta tez nie musi być na cztery stanowiska-wystarczy na dwa. Zmywarka zawsze się przyda ale najlepiej wybrać tę o szerokości 45 cm. Przy zabudowie trzymetrowej będziemy mieć co najmniej 6 kolumn szafek wiszących co jest w zupełności wystarczające. Jeśli dobrze zorganizujemy przestrzeń na dole zmieścimy jeszcze szuflady. Można więc zrobić zabudowę w kształcie litery L dzięki czemu w małej np. 6-metrowej kuchni zostanie jeszcze wolne miejsce. Jeśli koniecznie chcemy mieć stół instalujemy mały, składany na ścianę.

8 komentarzy:

 1. Kochana chciałabym życzyć Ci z całego serducha wszystkiego najlepszego w ten piękny nasz dzień. Spełnienia najskrytszych marzeń i jak najwięcej kobiecych chwil, takich tylko dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy artykuł. Na pewno przydatny dla osób urządzających małe wnętrza. Zastanawiam się tylko nad stołem. Czy koniecznie musi być składany? Kuchnia w ten sposób nie będzie przypominała kuchni tylko spiżarnię:) Serdecznie pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podobają mi się te składane stoliki, które oszczędzają miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 4. ja niedawno urządzałam mega małą kuchnię i to dla dwóch osób ale wyszło genialnie :) na razie dajemy radę i nie zabijamy się o siebie właśnie dzięki eLce :)

  OdpowiedzUsuń
 5. a ja mam w U i też jest bardzo wygodna, wszystko zależy od powierzchni :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ja mam niewielką kuchnię i w urządzoną w L - sprawdza się fajnie, może nie gotuję tam nie wiadomo czego ale mieszczę się :)

  OdpowiedzUsuń
 7. U mnie niestety nie dało się urządzić kuchni na kształt litery L.

  OdpowiedzUsuń